KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14949362
nr 1494 9362
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Hästar. Signerad, daterad -74. Bildmått: 14x21 cm, yttermått inklusive ram: 23x30 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Utrop:
500 kr
måndag 3 oktober 2022
kl 19:56:11
Folke Gullby
Läs mer om Folke Gullby